Vladimír Janoušek

(Zpět na hlavní stránku) (Otevřít fotogalerii)
Vladimír Janoušek

Vladimír Janoušek

Něco o mně.
Narodil jsem v roce 1958.
K focení mne přivedl táta. Můj první fotoaparát byl východoněmecký plasťáček Certo KN 35, který jsem dostal od rodičů v šesté třídě. Pak už následovaly stále poctivější zrcadlovky Exa 1a, Zenit E a finálem byla Practica PLC3. K Praktice jsem postupem času pořídil i pár objektivů. Výpravy do hor jsem si bez fotoaparátu neuměl a vlastně ani dnes neumím představit. Několik let jsem byl členem Liberckého Fomaklubu. Přišla rodina. Focení šlo stranou, nakonec zvětšovák skončil ve sklepě kde zarůstá pavučinama dodnes. Podvědomí mi říká, že ho možná ještě někdy opráším. Uvidíme.
Podstatné je, že mezi tím Japončíci vymysleli digitály a tím mi vlastně dali šanci se k focení vrátit. Nejprve to byl Nikon D70s, D80. V rámci „kompatibility“ s bráchou Jirkou jsem se stal příznivce značky Canon. Dnes tahám EOS 40D a postupně plním fotobaťůžek objektivy.
Bydlím v Liberci, miluju hory do kterých vyrážím po svých, na kole a nebo na lyžích. Jsem především krajinkář. Mám rád i fotoreportáž a chystám se na makrofotografii.
Zastávám názor, že fotografická témata jsou nevyčerpatelná, stačí se jen pozorně dívat, mít chuť a vyrazit. I „za brákem“ se dají objevit zajímavé náměty!
V roce 2009 vznikly tyto stránky, které mě nutí něco dělat a dávají mi možnost se s Vámi podělit o radost z focení a někoho k focení třeba i strhnout!

kontakt: vjijlj@quick.cz

Fotovýbava:
Canon EOS 40D
Objektiv – Canon EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM
Objektiv – Canon EF-S 17-85 mm f/4-5,6 USM IS
Objektiv – Canon EF 70-200 mm f/4,0 L USM
Stativ – Benro C-058n6

Jizerské Hory Podzim

Jizerské Hory – Podzim

Podzim je roční období, na které se těším. Podhůří „Jizerek“ tvoří původní porosty – buky. Zabarvování listí buků je něco úžasného. Každý den přináší nové odstíny. Barevná škála jde od žlutohnědé, zlatavě červené až po červeno fialovou. Listy se spouští na zem, kde vytváří barevné závěje. Návštěvníkovi podzimního lesa příroda nabízí úžasnou paletu barev. Ten kdo vystoupá do vrcolových partií si uvědomí jak nadmořská výška ovlivňuje postup pdzimu. Ani tam kde nejsou listnáče, není příroda skoupá na změnu barev. Oči žasnou i nad odstíny trávy. Fotografické orgie člověk prožije v bučínách i na rašeliništích a loukách. Podzim to nejsou jen hry barev, ale i mlhy a opary a to je další fototéma. Takže, až se začne hlásit podzim a mnoho z vás si postekne nad příchodem studených, sychravých dnů vězte, že i to má svou krásu!

(Zpět na hlavní stránku)

Leave a Reply

(required)

(required)